Nuo 2017-01-01 gyvenamiesiems namams iki 80 kv. m. reikalingas statybos leidimas.

namas-iki-80-kvadratu

Iki 2017-01-01 nesudėtingiems II-os gr. statiniams gyvenamiesiems namams statybą leidžiantis dokumentas – „pritarimas raštu“ buvo privalomas tik statant miesto teritorijoje, kultūros paveldo zonoje ir kt. Tokius namus ne miesto teritorijoje galima buvo statyti ir registruoti be jokio leidimo.

Nuo 2017-01-01, pagal „Statybos techninis reglamentas STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ tokiems namams bus reikalingas net ne statybą leidžiantis dokumentas „pritarimas raštu“, o „statybos leidimas„. Tuo pačiu, toks statinys turi atitikti A energinės naudingumo klasės reikalavimus.

Daugiau apie tai skaitykite statybos inspekcijos svetainėje arba pačiame STR .

Ką daryti, jeigu statybas jau pradėjote iki 2017 sausio pirmos dienos? 2017-02-01 gautas statybos inspekcijos išaiškinimas šiuo klausimu. Trumpa ištrauka čia:

Iki šių metų pradėtų statyti II grupės nesudėtingųjų gyvenamųjų pastatų statyba gali būti vykdoma neturint SLD, jei jis nebuvo privalomas pagal statybos pradžios metu galiojusių teisės aktų reikalavimus (tokių statinių SLD buvo privalu gauti tik statant mieste, konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje ar kultūros paveldo vietovėje).

Kaip įrodyti, kad kitoje teritorijoje nesudėtingo namo statyba pradėta iki 2016 m. gruodžio 31 d.? Statybos pradžią galima įrodyti remiantis bet kokia dokumentacija (pvz., rangos darbų sutartimi), nuotraukomis, viešai prieinamais žemėlapiais, ortofotografijomis, vietovių fotografijomis („Street View“), kitais duomenų šaltiniais ir / ar liudytojų parodymais.

Galime pasiūlyti tiek individualius namų projektus, tiek kartotinius nesudėtingo II-oskategorijos statinio – gyvenamojo namo iki 80 kv. m. projektus atitinkančius A ar aukštesnę energinio naudingumo klasę.

Jeigu turite daugiau klausimų, ieškote sklypo gyvenamojo namo statybai, ketinate statyti ar rekonstruoti namą, susisiekite su mumis jau dabar.

 

Dalintis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twelve − 5 =